قیمت بیت کوین طی دو روز گذشته تا کف روزانه خود در ۳۰,۴۲۰ دلار به پایین کشیده شده است، اما دوباره خود را بازیابی کرد و در روز گذشته در سطح ۳۵,۴۰۴ دلار بسته شده است. با این ‌حال خرس‌های بازار بی‌رحمانه به بازار ورود کرده و فشار فروشی تهاجمی به بازار اعمال کردند.

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۲ ژانویه (۲۳ دی)

قیمت بیت کوین به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۳۲,۰۹۳ دلار رفته است، اما در نزدیکی سطح ۳۸.۲ درصد اصلاحی فیبوناچی خود در ۲۹,۶۸۸.۱۰ دلار حمایت شده است. با توجه به جهش قیمت از این سطح می‌توان گفت که این ریزش یک اصلاح طبیعی پس از این روند صعودی گسترده در نظر گرفته خواهد شد و احتمال از سر گرفتن روند صعودی به دست گاوهای بازار وجود خواهد داشت.

در طرف مقابل اگر فروشندگان با بالا بردن فشار فروش موفق به پایین آوردن قیمت به زیر سطح ۲۹,۶۸۸.۱۰ دلار شوند، حمایت بعدی در سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی در ۲۵,۸۹۷.۴۲ دلار قرار خواهد گرفت. این سطح کمی در بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۲۴,۳۰۷ دلار واقع شده است. ریزش یک‌باره قیمت از کاهش مومنتوم (شتاب) صعودی قیمت و شروع روند جدید هشدار می‌دهد.

  • مقاومت‌ها: ۳۶,۱۷۱ – ۳۷,۵۵۵ – ۴۰,۷۰۰
  • حمایت‌ها: ۲۹,۶۸۸.۱۰ – ۲۵,۸۹۷.۴۲

ارز دیجیتال